Zvrat ve válce

25.07.2013 17:40

Žánr: drama, psychologické, romantické 

Napsala: Dark Angel

Postavy: Lord Voldemort, Lestrangeovi, a další... 

 

 

 

 

 

V zapovězeném lese se právě shromáždila většina smrtijedů. Většina, ale neznamená všichni.

Kde sakra jsou? Jestli nepřijdou tak se mi budou zodpovídat!

Pomyslí si Voldemort, když tak přechází po mýtině tam a zpátky. Několik smrtijedů ho se strachem sleduje. V křoví nedaleko od nich zašumí několik listů a objeví se dvě postavy.

„Můj pane…“ pokloní se menší z nich. Voldemort se rychle otočí k přicházejícím. „Nesnáším, když je někdo nedochvilný Bello!“ osopí se na ně.

„Ale my-“ „-nemám čas teď poslouchat tvoje ubohé výmluvy. Připravte se k boji.“ Kývl i na Rudolphuse a rozešel se na úpatí skály tyčící se nad hradem. Všichni smrtijedi ho následovali. Dlouho se rozhlížel, než promluvil. „Prolomte obrany. Vy, Bellatrix, Rudolphusi, Dolohove a Malfoyovi se mnou!“ zahřměl a jmenovaní se vydali zpět na mýtinu, kde měli čekat na Harryho Pottera. Půlnoc se blížila a Pán Zla mezitím někam zmizel. Vrátil se někdy kolem půlnoci a držel u sebe v ochranném kruhu Nagini, které kapala krev z tlamy. Triumfálně se zašklebil a popošel dál do kruhu svých nejbližších. „Vy dva hlídejte mýtinu, jestli se cokoliv pohne, chci o tom vědět!“ Sotva to ale dořekl, otočil se za zvukem šoupajících nohou a spatřil toho, koho chtěl tak moc zabít. Přívětivě se na něj usmál a s přehledem ho zabil. Spadl na zem.

Byl v bezvědomí. V černém světě. Kolem něj nebylo nic jen tma. Zvedl se ze země a spatřil zrcadlo. Podíval se do něj. Neviděl sebe, viděl dívku. Promítal se mu v zrcadle každý okamžik jejich setkání až do teď. Náhle se obraz zastavil na posledním okamžiku, kdy ji viděl. Viděl v objetí jiného muže. Žena zmizela a na zrcadle se objevoval nápis z krve – Nikdy nebude tvá.

Trhnutím se vzbudil a nenávistně jí hleděl přímo do tváře.

„Můj pane, jste v pořádku?“ zeptala se ho s obavami Bellatrix a chtěla mu pomoci vstát.

Hrubě ji odstrčil a rychle se zvedl na nohy. „Co je s Potterem, je mrtvý?“ Když mu Narcissa vyvrátila jeho obavy, sebral zbytek smrtijedů a zamířili k hradu.

„Harry Potter je mrtvý. Vzdejte se.“ Prohlásil klidně Voldemort. Nikdo to očividně neměl v úmyslu a potom co se ukázalo, že Potter vlastně žije, zahájili společně boj. Všude bylo rušno. Skoro nebylo poznat kdo je na čí straně. Nymfadora právě bojovala s Rudolphusem. Několikrát ji těsně minul a pak už bezvládně padal k zemi. Avšak ona také zasažena kletbou právě procházejícího smrtijeda. Nebyla to ale Nymfadora kdo ho trefil. Voldemort měl ještě chvíli namířenou ruku jeho směrem. Bellatrix se prudce otočila a se směsí odporu a smutku se zadívala do tváře svého pána. V tu chvíli jako by se pro Bellatrix všechno zastavilo. Zastavila svůj pohyb hůlky a rozběhla se ke svému manželovi. Boj na chvíli ustal a oči všech, ať už smrtijedů, nebo těch co jsou proti, se upřeli na tuhle zvláštní scénu. Doběhla na místo, kde leželo jeho tělo. Odhodila stranou svou hůlku a uchopila do rukou jeho tvář. Snažila se mu pod košilí nahmatat tep. První slzy jí začaly stékat po tváři. Vzala do náruče jeho trup a pořád plakala. Políbila ho na tvář a zašeptala „miluju tě.“

Položila ho zpátky na zem a rychle se postavila na nohy. Našla svoji hůlku v troskách hradu a mířila přímo do čela síně, přímo k Voldemortovi. Ten se na ní jen usmál způsobem, kterému by normálně podlehla. Odhodlaně mířila na jeho obličej a nezastavovala se. Všichni kolem jen zírali s otevřenou pusou. Voldemort zahájil boj jako první. Trvalo několik minut, než ucítila prudký náraz do svého hrudníku  a během vteřiny už necítila nic. Sám pán zla zabil ženu, kterou spatřil v zrcadle. Svoji nejvěrnější smrtijedku, která měla vlastnost, kterou odsuzoval. Uměla milovat…

Komentáře:

.

Cassiopea Black | 04.08.2013

tahle povídka se mi opravdu moc líbí :) já vim, že už jsem ti to psala, ale máš vážně úžasný nápady
jenom, koukám, že seš asi zastánce toho, když má Bella Roda ráda, co? xD já mam radši, když miluje jen Voldyho xD doufám, že někdy napíšeš i nějakou takovou povídku :)
jen tak dál ;)

Přidat nový příspěvek